W ramach projektów Fundacji, rozpoczynamy serię webinarów poświęconych wprowadzaniu biznesu na globalny rynek. Przesiewamy najważniejsze dane, oparte na doświadczeniu.

Webinary w formie warsztatów prowadzi Michał Domański, Lead Developer, od lat związany z międzynarodowym środowiskiem startupów.

Na najbliższym warsztacie wspólnie zastanowimy się czy i jak cudze problemy oraz „kod na zamówienie” mogą przyczynić się do sukcesu naszej firmy.

Zapraszamy 21.12. 2016 o godz. 12:00

Czemu „kod na zamówienie” to dobry wstęp do start-up’u? 

prowadzi Michał Domański

Z webinaru dowiesz się:

  1. Dlaczego warto pracować jako freelancer
  2. Jak pracować jako freelancer jeśli myślimy o startupie, jak się pozycjonować, szukać nisz i klientów
  3. Jak takie doświadczenia przerabia się potem na produkt

W polskim światku jakoś tak się utarło, nie wiem czemu, że startup to znaczy rzucić wszystko i podbić świat przebojem. Jak pomyślimy trochę, to zdamy sobie sprawę, że duża część tej wiedzy pochodzi z okresu podboju internetu, kiedy to fortuny powstawały i upadały z dnia na dzień. Wtedy wystarczyło rozwiązać własny problem. Dziś rozwiązywanie własnych problemów to słaby pomysł. Primo, jak coś jest dla każdego, to musi być albo za darmo (najlepiej) albo tanie – a wtedy ciężko domknąć budżet. Secundo, najczęściej wtedy albo mamy już gracza nr 1 i peleton, albo zwyczajnie problem nie ma trakcji i taki ekosystem nie powstał.

O prowadzącym

Michał Domański

Fascynat pracowania mądrzej, nie ciężej. Od początku kariery związany ze środowiskiem startup’ów – najpierw polskich, potem amerykańskich. W branży znalazł się przypadkiem – zamiast uczciwie skończyć studia, do pracy poszedł na 2 roku. Przebiwszy się przez co ciekawsze polskie firmy i dochrapawszy się tytułu inżyniera, zaczął pracować nad własnym pomysłem, pieniądze na chleb czerpiąc z pracy nad pomysłami innych. Najpierw jako źródła zatrudnienia używał Doliny Krzemowej – poznał realia miejsca gdzie pieniądze się “drukuje”,  po czym przeniósł swoje zainteresowania na Nowy Jork. I tam już pozostał, jako Lead Developer dla firmy MuckRack.

O warsztatach

SITO WIEDZY to comiesięczne webinary dla członków Fundacji oraz dla zaproszonych gości.

Celem webinarów jest szerzenie dobrych praktyk związanych z globalizacją biznesu, wchodzeniem na nowe rynki. Warsztaty online są prowadzone przez praktyków z międzynarodowym doświadczeniem.

Stawiamy na maksymalną interakcję uczestników z prowadzącym, dlatego przewidujemy kameralne grupy do ok.15 osób.

Jak się zapisać:

  1. Zgłoś się przez formularz.
  2. W ciągu 24h otrzymasz mailem potwierdzenie uczestnictwa wraz z linkiem do pokoju webinarowego. Zapisz sobie datę w kalendarzu: 21.12.2016. godzina 12:00
  3. Na dzień przed webinarem wyślemy Ci przypomnienie
  4. Istnieje możliwość zaproszenia jednej osoby spoza Fundacji.

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.